Przyciąganie niebieskie

Moja kolejna powieść:
Z opisu na okładce: 


Wydawałoby się, że "Przyciąganie niebieskie" to opowieść jakich wiele. Wskazuje na to jej początek - dziewczynę rzuca ukochany, przeżywa załamanie, z którego wychodzi prawem młodości oraz dzięki wsparciu przyjaciół. Dominika jest studentką, ani nazbyt rozrywkową, ani świętoszkowatą, a życiowo niespecjalnie zaradną. Cóż zatem jest takiego w tej młodej, wrażliwej kobiecie, by jej historia mogła nas zaciekawić? Czy będzie to jej wewnętrzna przemiana, od zagubienia i niepewności do przejęcia odpowiedzialności za siebie? A może jej poszukiwania szczęścia i sensu istnienia? Jaką rolę odegra tak bardzo zróżnicowane otoczenie dziewczyny; czy wciągną nas wydarzenia, nie bez napięcia, dramatów i zagadek? Być może zaś po prostu polubimy tę powieść, ponieważ odnajdziemy w niej własne rozterki?


"Przyciąganie niebieskie" jest książką, która poruszy, skłoni do refleksji, może zdenerwuje, lecz nie pozostawi obojętnym. Pytania, które zadaje sobie Dominika, wyznaczają jedną z dróg – dróg do pojednania z Bogiem i do pokoju z samym sobą. Ty również możesz nią pójść.


Dla kogo?

Powieść adresowana jest głównie do czytelników poszukujących sensu swojego istnienia, może niepewnych lub zagubionych – też w swojej relacji do Boga. Chociaż bohaterka jest osobą młodą, wiele z jej rozterek dotyczy ludzi w każdym wieku. Jak sugeruje tytuł – „Przyciąganie niebieskie” – Dominika uporządkuje swoje wnętrze i odnajdzie swoją drogę patrząc w górę. Będzie mi bardzo miło, jeśli przejdziecie ją wraz z bohaterką, nawet mając wytyczoną już własną. A może znacie kogoś w swoim otoczeniu, komu moglibyście sprezentować tę książkę? Gorąco do tego zachęcam!O bohaterce

Dominika jest zwyczajną „dziewczyną z sąsiedztwa”, nie wyróżniającą się zbytnio ani w dobrym, ani też w złym. Poznajemy ją u schyłku lata i będziemy towarzyszyć jej przez następny rok, który dla niej jest zarazem ostatnim rokiem studiów. Nie tylko z tego powodu czas ten stanie się decydujący dla jej przyszłości. Poprzez wydarzenia, których doświadczy Dominika lub bliskie jej osoby, pobyty w górach oraz nowych znajomych, zacznie uświadamiać sobie własne braki i skrywane pragnienia. Będzie musiała dokonać ważnych wyborów, skorygować swój pogląd na życie i szczęście, a też nauczyć się wybaczania oraz ufności. 


Przyciąganie niebieskie...
Jest to dla mnie powieść szczególna, 
powstała częściowo na bazie własnych zapisków sprzed wielu lat. 
Mam nadzieję, że książka nie tylko umili Wam czas, ale również skłoni do refleksji. 
Serdecznie pozdrawiam wszystkie Czytelniczki i Czytelników!